Уравняйте реакции: Na + CuBr2 = Cu + NaBr B + O2 = B2O3 C8H16 + O2 = CO2 + H2O C8H10 + O2 = CO2 + H2O Cu (OH) 2 + HCl = CuCl2 + H2O CS2 + O2 = CO2 + SO2 Ca (HCO3) 2 + HCl = CaCl2 + H2O + CO2 C10H18 + O2 = CO2 + H2O C7H13N + O2 = CO2 + H2O + N2 C2H6S + O2 = CO2 + H2O + SO2

+4
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 17:56
    0
    2Na + CuBr2 = Cu + 2NaBr

    4B + 3O2 = 2B2O3

    C8H16 + 12O2 = 8CO2 + 8H2O

    2C8H10 + 42O2 = 16CO2 + 10H2O

    Cu (OH) 2 + 2HCl = CuCl2 + 2H2O

    CS2 + 3O2 = CO2 + 2SO2

    Ca (HCO3) 2 + 2HCl = CaCl2 + 2H2O + 2CO2

    2C10H18 + 58O2 = 20CO2 + 18H2O

    2C7H13N + 27O2 = 14CO2 + 13H2O + N2

    2C2H6S + 18O2 = 4CO2 + 6H2O + 2SO2