Осуществить превращения CuS--CuO--Cu--CuO--Cu (No3) 2--CuO--Cu--CuCl2--Cu (No3) 2--Cu

+2
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 19:13
    0
    2CuS + 3O2 - > 2CuO + 2SO2

    CuO+H2-->Cu+H2O

    2Cu + O2 = 2CuO

    CuO+HNo3=Cu (No3) 2 + + H2O

    Cu (No3) 2=CuO + 2NO2 + O2

    CuO+H2-->Cu+H2O

    Cu+2HCL = CuCl2+H2

    CuCl2 + 2AgNO3 = Cu (NO3) 2 + 2AgCl↓

    Fe + cu (NO3) 2 = Fe (NO3) 2 + Cu