Fecl3-fe (oh) 3-fe2o3-fe-fe (oh) 3

+5
Ответы (1)
  1. 10 марта, 12:18
    0
    1. FeCl3+3NaOH=3NaCl+Fe (OH) 3

    2. 2Fe (OH) 3=Fe2O3+3H2O

    3. Fe2O3+3H2=2Fe+3H2O

    4. 4Fe+3O2+6H2O=4Fe (OH) 3