дано: v (o3) = 13 л : m (o3) - ?

+2
Ответы (1)
  1. 28 августа, 12:50
    0
    Дано:

    V (O3) = 13 л n (O3) = V (O3) / Vm = 13 / 22,4 = 0,6 моль

    Vm=22,4 л/моль m (O3) = n (O3) * M (O3) = 0,6 * 48 = 28,8 г

    M = 48 г/моль

    Найти:

    m (O3) = ?