Cu->CuO->CuSO4->Cu (OH) 2->CuO->Cu

+2
Ответы (1)
  1. 21 июля, 14:29
    0
    2 Сu + O2 = 2CuO

    CuO + H2SO4 = CuSO4 + H2O

    CuSO4 + 2NaOH = Cu (OH) 2 + Na2SO4

    Cu (OH) 2 = CuO + H2O

    CuO + H2 = Cu + H2O