Cu^2O+HCl

Na+HCl

H^2SO^4+Zn

+1
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 23:30
    0
    Cu2O+4HCl=2H (CuCl2) + H2O

    2Na+2HCl=2NaCl+H2

    H2SO4+Zn=ZnSO4+H2