Al2SO3--AlCl3--Al (OH) 2--AlO3--KAlO3--AlCl3--Al

+4
Ответы (1)
  1. 13 июля, 19:28
    0
    Al2 (SO3) 3+6HCl=2AlCl3+3H2SO3

    AlCl3+3NaOH=Al (OH) 3+3NaCl

    2Al (OH) 3=Al2O3+3H2O

    Al2O3+2KOH=2KAlO2+H2O

    KAlO2+HCl?=AlCl3+?

    2AlCl3+3Ca=3CaCl2+2Al