Осуществите превращение h2-hcl-h2-h2o-h2

+3
Ответы (1)
  1. 13 января, 21:55
    0
    H2 + Cl2 = 2HCl

    Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2

    2H2 + O2 = 2H2O

    2Na + 2H2O = 2NaOH + H2