Выполните следующие превращения CaC2→Ca (OH) 2→CaCO3→CaO→CaCl2→Ca (NO32

+4
Ответы (1)
  1. 26 августа, 12:23
    0
    CaC2+2H2O=C2H2+Ca (OH) 2

    Ca (OH) 2+CO2=CaCO3+H2O

    CaCO3--->CaO+CO2

    CaO+2HCl=CaCl2+H2O

    CaCl+2AgNO3=Ca (NO3) 2+2AgCl