CH4 - CH3CI - C2H6 - C2H4 - C2H5OH - C2H5OC2H5 написать уравнение реакций

+5
Ответы (1)
  1. 21 апреля, 20:56
    0
    СH4 + Cl2 - > CH3Cl + HCl

    CH3Cl + 2Na + ClCH3 - > CH3-CH3 + 2NaCl

    CH3-CH3 - > CH2=CH2 + H2

    CH2=CH2 + HOH - > CH3-CH2-OH

    CH3-CH2-OH + HO-CH2-CH3 - > CH3-CH2-O-CH2-CH3 + H2O