P - > P2O3 - > P2O5 - > H3PO4-> CA3 (PO4) 2

+5
Ответы (1)
  1. 26 января, 09:29
    0
    1. 4P + 3O2 = 2P2O3

    2. P2O3 + O2 = P2O5

    3. P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

    4. 2H3PO4 + 3Ca (NO3) 2 = 6HNO3 + Ca3 (PO4) 2