S->SO6->H2SO4->CuSO4->Cu (OH) 2

Помогите решить

+1
Ответы (1)
  1. 30 октября, 13:00
    0
    S+o2 = so2

    2so2+o2 = 2so3

    so3+h2o = h2so4

    cuo+h2so4 = cuso4+h2o

    cuso4 +2 naoh = cu (oh) 2 осадок + na2so4

    удачи