Складзице уравнени рэакцый характэрных для P205 з наступными рэчывами H20, NaOH, Ba (Oh) 2

+2
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 11:39
    0
    P205+6NaOH = 2na3po4 + 3h2o

    P205+3 H20 = 2h3po4

    P205+3Ba (Oh) 2 = ba3 (po4) 2 + 3h2o