Вызначце масавую долю элемента фосфару у аксидзе P2O5

+2
Ответы (1)
  1. 3 августа, 22:41
    0
    W (P) = M (P) * 2/M (P2O5) = 31*2/31*2+16*3=62/110=0,563=56,3%