Дано: Решение:

m (Fe) = 11,2 г. H2SO4+Fe=FeSO4+H2↑

n (Fe) = 11,2:56=0,2 моль ... (закончить решение)

n (соли) - ?

V (H2) при н. у.-?

+5
Ответы (1)
  1. 14 августа, 12:58
    0
    N (соли) = 11,2 * 1 моль/56 = 0,2; V (H2) = 22,4 * 11,2 / 56 = 4,48 л