Ca3 (po4) 2-p-p2o5-nah2po4-na2hpo4-na3po4-ca3 (po4) 2

+2
Ответы (1)
  1. 20 июня, 23:51
    0
    Ca3 (PO4) 2 + 5C + 3SiO2 = 2P + 3CaSiO3 + 5CO

    4P+5O2=2P2O5

    P2O5+3H2O=2H3PO4

    NaOH + H3PO4 (избыток) = NaH2PO4 + H2O

    NaH2PO4 + NaOH = Na2HPO4 + H2O

    Na2HPO4 + NaOH = Na3PO4 + H2O

    2Na3PO4+3 Сa (OH) 2=Ca3 (PO4) 2+6NaOH