Ca-ca (oh) 2-caco3-cao-casio3

+1
Ответы (2)
  1. 31 августа, 15:35
    0
    Ca+h20=Ca (oh) 2+h2

    Ca (oh) 2+Co2=Caco3+h20

    Caco3=Cao+Co2

    Cao+Sio2=CaCo3
  2. 31 августа, 18:00
    0
    2caoh+3SiO3 ... помог?