Вычислите массу 3-х молекул азона

+2
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 22:29
    0
    M=3*16=48

    n=3*10^23:6*10^23=5^10 (-1)

    m=M*n=48*05=24 гр.

    Ответ: 24 грамма