Этилен (H2; Ni) - >A (Cl2; hv) - >B (NaOH; спирт) - >C

+3
Ответы (1)
  1. 20 апреля, 01:44
    0
    CH2=CH2+H2 = CH3-CH3

    CH3-CH3+Cl2 = CH3-CH2Cl+HCl

    CH3-CH2Cl+NaOH = CH2=CH2 + NaCl+H2O