Zn=>ZnO=>ZnCl2=>ZnNO2=>Zn (OH) 2=>K2ZnO2

+1
Ответы (1)
  1. 11 ноября, 01:07
    0
    2Zn+O2=2ZnO

    ZnO+2HCl=ZnCl2+H2O

    ZnCl2+2AgNO2=Zn (NO2) 2+2AgCl↓

    Zn (NO2) 2+2NaOH=Zn (OH) 2+2NaNO2

    Zn (OH) 2+2KOH=K2ZnO2+2H2O