S->SO2->S->CuS->SO2->H2SO3

+3
Ответы (1)
  1. 16 декабря, 13:30
    0
    S + O2 = SO2

    SO2 + 2H2S = 3S + H2O

    S + Cu = CuS

    2CuS + 3O2 = 2CuO + 2SO2

    SO2 + H2O = H2SO3