Помогите решить:

Li2O + ... = LiNO3+H2O

CuO + ... = CuCl2+H2O

Li2O + ... = LiOH

P2O5 + ... = H3PO4

SO3 + ... = Na2SO4 + ...

И второе:

Сu=CuO=CuCl2=Cu

+1
Ответы (1)
  1. 5 июля, 19:22
    0
    Li2O + 2HNO3 = 2LiNO3 + H2O

    CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    Li2O + H2O = 2LiOH

    P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

    SO3 + 2NaOH = Na2SO4 + H2O

    2Cu + O2 = 2CuO

    CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    CuCl2 + 2Na = Cu + 2NaCl