Cu→CuO→CuSo4→Co (OH) 2→CuO→Cu

осуществите следуеющие превращения

+3
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 03:39
    0
    2Cu + O2 = 2CuO

    CuO + H2SO4 = CuSO4 + H2O

    CuSO4 + 2NaOH = Cu (OH) 2 + Na2SO4

    Cu (OH) 2 = t=> CuO + H2O

    CuO + H2 = Cu + H2O