500%раствора (соли) с мас. дол. соли 50% добавили 100% соли

+5
Ответы (1)
  1. 20 октября, 18:41
    0
    Дано:

    m' (p-pa соли) = 500 г

    +m" (соли) = 100 г

    ω' = 40% = 0,4

    ω-?

    m (cоли) = m (p-pa соли) * ω + m" (соли) = 500 г*0,4 + 100 г = 300 г

    m (p-pa) = m' (p-pa соли) + m" (соли) = 500 г + 100 г = 600 г

    ω (соли) = m (соли) / m (p-pa) = 300 г/600 г = 0,5 или 50 %

    Ответ: 50 %