Помогите!

Химия

CuO-Cucl2-Cu (OH) 2-CuО

Как получить?

+4
Ответы (1)
  1. 17 мая, 02:35
    0
    СuO+2HCl=CuCl2+H2O

    CuCl2+2NaOH=Cu (OH) 2+2NaCl

    Cu (OH) 2 = (t) = CuO+H2O