Cu+CuCl2+Cu (NO3) 2+Cu (OH) 2+CuSO2+CuS+SO2+H2SO3=?

+3
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 18:53
    0
    Сu + Cl2 = CuCl2

    CuCl2 + 2 AgNO3 = 2AgCl + Cu (NO3) 2

    Cu (NO3) 2 + 2NaOH = Cu (OH) 2 + 2NaNO3

    Cu (OH) 2 + H2SO4 = CuSO4 + 2H2O

    CuSO4 + H2S = CuS + H2SO4

    CuS + 3O2 = 2 CuO + 2SO2

    SO2 + H2O = H2SO3