Ланцюжок перетворень

1) Fe ➡ FeCl2 ➡ Fe (OH) 2 ➡ FeSo4

2) Al2 (So4) 3 ➡ Al (OH) 3 ➡ AlCl3 ➡ Al (No3) 3

+4
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 16:26
    0
    1)

    Fe+2HCl=FeCl2+H2↑

    FeCl2+2NaOH=2NaCl+Fe (OH) 2↓

    Fe (OH) 2+H2SO4=FeSO4+2H2O

    2)

    Al2 (SO4) 3+6NaOH=2Al (OH) 3↓+3Na2SO4

    Al (OH) 3+3HCl=AlCl3+3H2O

    AlCl3+3AgNO3=3AgCl↓+Al (NO3) 3