Fe-fe2o3-fecl3-fe (oh) 3-fe (oh) 2cl-fe (oh) cl2

+5
Ответы (1)
  1. 25 декабря, 00:35
    0
    1.4Fe+3O2=2Fe2O3

    2. Fe2O3+6HCl=2FeCl3+3H2O

    3. FeCl3+3NaOH=Fe (OH) 3+3NaOH

    4. Fe (OH) 3+HCl=Fe (OH) 2Cl+H2O

    5. Fe (OH) 2Cl+HCl=Fe (OH) Cl2+H2O.