KCL+KOH

FE+KOH

PB (NO3) 2+KOH

+3
Ответы (1)
  1. 19 июля, 05:51
    0
    KCl+KOH=KOH+HCl

    Fe+2KOH=Fe (OH) 2+2K ili Fe+3KOH=Fe (OH) 3+3K

    Pb (NO3) 2+KOH=Pb (OH) 2+KNO3