Определите Mr в веществах H3PO4 NaOH CaO

+4
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 04:35
    0
    Mr (H3PO4) = 1*3 + 31 + 16*4 = 98

    Mr (NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40

    Mr (CaO) = 40 + 16 = 56