Зробити перетворення: Сu--} CuO - - } CuCl2--} Cu (OH) 2--} CuSO4--} Cu (NO3) 2

+4
Ответы (1)
  1. 29 сентября, 07:49
    0
    2Cu + O2 = 2CuO

    CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    CuCl2 + 2 NaOH = Cu (OH) 2 + 2NaCl

    Cu (OH) 2 + H2SO4 = CuSO4 + 2 H2O

    CuSO4 + Ca (NO3) 2 = Cu (NO3) 2 + CaSO4