Fe→FeO3→Fe2 (SO4) →Fe (OH) 3

+1
Ответы (1)
  1. 18 октября, 15:31
    0
    2Fe+3O2=2FeO3

    Fe2 + H2SO4 = Fe2 (SO4) + H2

    Fe (OH) 3 + 3Na=Fe+3NaOH