C2H6+x = C2H5Br C2H5Br+x=C2H4 C2H4+H2O=x

+4
Ответы (2)
  1. 10 мая, 17:25
    0
    C2H6+Br2 = C2H5Br+HBr (бромэтан, бромоводород)

    C2H5Br+NaOH=C2H4+NaBr+h2o (этилен, бромид натрия, вода)

    C2H4+H2O=C2H5OH (этанол)
  2. 10 мая, 17:30
    0
    С2 Н6 + Вr2 = C2H5Br + HBr

    C2H5Br + NaOH (спирт. р-р) = C2H4 + NaBr + H2O

    C2H4 + H2O = C2H5OH