СUso4-cu (oh) 2-Cuo-cu-cucl2-cu (no3) 2

+5
Ответы (1)
  1. 1 декабря, 23:44
    0
    CuSO4+2NaOH=Na2SO4+Cu (OH) 2

    Cu (OH) 2=CuO+H2O

    CuO+H2=Cu+H2O

    Cu+2HCl=CuCl2+H2

    CuCl2+2AgNO3=2AgCl+Cu (NO3) 2