Составьте уравнения:

Li →LiCI →Li2O3 →Li (OH) →Cu (OH) 2

+1
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 19:43
    0
    1) Na+CuO=Na2O+Cu

    2) Na2O+LiOH=NaOH+Li2O

    3) NaOH+H2CO3=Na2CO3+H2O

    4) Na2CO3+K3PO4=Na3PO4+K2CO3

    5) Na3PO4+CuCl2=Cu (PO4) 2+NaCl