Al2O3-Al2 (So4) 3-Al (Oh) 3-Al (Oh) 2Cl

+5
Ответы (1)
  1. 26 апреля, 16:59
    0
    Al+O2=Al2O3

    Al2O3+H2 (SO4) = Al2 (SO4) 3

    Al2 (SO4) 3+Mg (OH) 2=Al (OH) 3