CU-Cuo-cucl2-cu (oh) 2-cuo-cuso4

+3
Ответы (2)
  1. 4 июля, 20:16
    0
    2 Сu+O2=2CuO

    CuO+2HCl=CuCl2+H2O

    CuCl2+2NaOH=Cu (OH) 2+2NaCl

    Cu (OH) 2=CuO+H2O

    CuO+H2SO4=CuSO4+H2O
  2. 4 июля, 23:55
    0
    2 Сu+O2=2CuO

    CuO+2HCl=CuCl2+H2O

    CuCl2+2NaOH=Cu (OH) 2+2NaCl

    Cu (OH) 2=CuO+H2O

    CuO+H2SO4=CuSO4+H2O