состав те формулы веществ P+O2=PO, Cu+S=CUS, P+=PS, Li+O2=LiO, Ca+S=CaS, Si+o2=SiO, B+O2=BO, C+S=CS

+3
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 01:46
    0
    4 P + 5 O2 = 2 P2O5

    2 Cu + S = Cu2S

    2 Li + O = Li2O

    Ca + S=CaS

    Si + O2 = SiO2

    4 B + 3 O2 = 2 B2O3

    C + 2 S = CS2