Zn--->ZnSo4--->X--->ZnO

+5
Ответы (2)
  1. 20 августа, 20:49
    0
    1) Zn+H2SO4=ZnSO4+H2 2) ZnSO4+2NaOH=Na2SO4+Zn (OH) 2 3) Zn (OH) 2=ZnO+H2O
  2. 20 августа, 21:10
    0
    Zn+H2SO4 (разбав.) = ZnSO4+H2

    ZnSO4+NaOH=Na2SO4+Zn (OH) 2

    Zn (OH) 2=ZnO+H2O