визначити масову частку о у so2 и so3

+5
Ответы (2)
  1. 6 февраля, 23:30
    0
    W (X) = Ar (X) * n * 100%

    Mr вещ-ва

    Mr (SO2) = 64

    Mr (SO3) = 80

    SO2

    W (О) = 16 * 2 * 100% = 50%

    64

    SO3

    W (О) = 16 * 3 * 100% = 60%

    80
  2. 7 февраля, 01:25
    0
    SO2 2*16*100/64=50%

    64 г/моль

    SO3 3*16*100/80=60%

    80 г/моль