Na2 O + H2 SO4 = ?

Fe2 O3 + H Cl = ?

Mg O + H Cl = ?

P2 O5 + Na OH = ?

Si O2 + K OH = ?

SO3 + Ba (OH) 2 = ?

+3
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 18:57
    0
    Na2O + H2SO4 = Na2SO4 + H2O

    Fe2O3 + 6HCl (газ) = 2FeCl3 + 3H2O

    MgO + 2HCL = MgCL2 + H2O

    6NaOH + P2O5 = 2Na3PO4 + 3H2O

    SiO2 + 2KOH = K2SiO3 + H2O

    Ba (OH) 2 + 2SO3 = Ba (HSO4) 2