Zn->ZnCl2->Zn (OH) 2->Na2ZnO2

+3
Ответы (1)
  1. 20 мая, 16:48
    0
    Zn+2HCl=ZnCl2+H2

    2KOH+ZnCl2=Zn (OH) 2+2KCl

    Zn (OH) 2+2NaOH=Na2ZnO2+2H2O