Помогите решить

1) Be (OH) 2+H3PO4 (изб.)

2) Fe (OH) 2+O2+H2O

3) Fe (OH) 3 (изб.) + HNO3

4) Al (OH) 3+HCl (изб.)

+5
Ответы (1)
  1. 12 июля, 03:55
    0
    3Be (OH) 2 + 2H3PO4 = Be3 (PO4) 2↓ + 6H2O

    4Fe (OH) 2 + 2H2O + O2 = 4Fe (OH) 3

    Fe (OH) 3 + 3HNO3 = Fe (NO3) 3 + 3H2O

    Al (OH) 3 + 3HCl = AlCl3 + 3H2O