1) Na2So3+2KIO3+H2SO4-->I2Na2SO4+K2SO4+H2O

2) CrO3+NH3-->CrO3+Na2+H2O

+5
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 15:56
    0
    5Na2SO3 + 2KIO3 + H2SO4 = I2 + 5Na2SO4 + K2SO4 + H2O

    2CrO3 + 2NH3 = Cr2O3 + N2 + 3H2O