осуществите превращения по схеме: Cu->CuS->CuO->Cu->CuCl2->Cu (OH) 2->CuO

+5
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 12:46
    0
    1) Cu+S=CuS

    2) 2CuS+3O2=2CuO+2SO2

    3) CuO+H2=Cu+H2O

    4) Cu+Cl2=CuCl2

    5) CuCl2+2NaOH=2NaCl+Cu (OH) 2

    6) Cu (OH) 2=CuO+H2O