p-p2o5-h3po4-k2po4 реакция преврашения

+4
Ответы (1)
  1. 16 декабря, 10:10
    0
    4P+5O2 = 2P2O5 P2O5+3H2O = 2H3PO4 2H3PO4+3K2O = 2K3PO4+3H2O