NaOH+SO2 = CaO+H2O = BaO+CO2 = P+H2SO4 = K2O+HCl=

+1
Ответы (2)
  1. 23 июля, 19:46
    0
    1) SO2 + NaOH (разб.) = NaHSO3

    2) CaO + H2O = Ca (OH) 2

    3) BaO + CO2 = BaCO3

    4) 2P + 5H2SO4 = 2H3PO4 + 5SO2↑ + 2H2O

    5) K2O + 2HCl (разб.) = 2KCl + H2O
  2. 23 июля, 20:51
    0
    1) 2NaOH + SO2 = Na2SO3 + H2O

    2) CaO + H2O = Ca (OH) 2

    3) BaO + CO2 = BaCO3

    4) 2P + 5H2SO4 = 2H3PO4 + 5SO2 + 2H2O

    5) K2O + 2HCl = 2KCl + H2O