S → SO2 → Na2SO3 → BaSO3

+5
Ответы (1)
  1. 27 декабря, 18:12
    0
    1) S+O2 = SO2

    2) SO2+2NaOH = Na2SO3 + H2O

    3) Na2SO3 + BaCl2 = BaSO3 + 2NACl

    2Na + SO3 + Ba + 2Cl = BaSO3 + 2Na + 2Cl

    SO3 + Ba = BaSO3