1) СuO+HCL--> 2) Zn+HCL--> 3) Cu (OH) ₂+HCL--> 4) MgS+HCL--.

+4
Ответы (2)
  1. 26 ноября, 15:57
    0
    1) CuO + 2HCl = CuCl₂ + H₂O

    2) Zn + 2HCl = ZnCl2 + H 2↑

    3) Cu (OH) 2 + 2HCl = СuCl2 + 2H2O
  2. 26 ноября, 16:24
    0
    1) CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    2) Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2

    3) Cu (OH) 2 + 2HCl = CuCl2 = 2H2O

    4) MgS + 2HCl = MgCl2 + H2S