C2H6 → C2H5Br → C2H4 → полиэтилен

+4
Ответы (1)
  1. 23 сентября, 07:14
    +1
    C2h6+Br2=C2H5Br+HBr

    C2H5Br+NaOH=NaBr+H2O+C2H4

    C2H4 (над стрелкой температура 50-60, Al (C2H5) 3+TiCl4) = (-CH2-CH2-) n